Back to Blog
Comments: 0

שיעור גלישת פויל

ללמוד לגלוש על פויל

מה הדרך הקלה ביותר ללמוד לגלוש על פויל

הדרך הקלה והמהירה ביותר ללמוד לגלוש על פויל היא מאחורי סירה בגרירה, קצרו את תהליך הלמידה על ווינג פויל או בגלישת פויל, תהליך שיכול לקחת חודשים רבים, למספר שיעורים של כמה שעות. בכדי ללמוד לגלוש על פויל נדרשים מספר מרכיבים חשובים שחשוב לקחת בחשבון לפני שנכנסים לתחום כמתחילים בתחום הגלישה או כמתחילים בתחום הפויל. הפויל גורם לתכונה שנקראת עילוי ודוחף את הגלשן לעלות מעל המים וחרטום כלפי מעלה, אנחנו נדרשים להפעיל משקל על הרגל הקדמית ולאזן את הגלשן. הפויל של ארמסטרונג פוילס מתחלק ל-4 חלקים: תורן, גוף המטוס, כנף קדמית וכנף אחורית (MAST, FUSELAGE, FRONT WING, BACK WING). החלוקה נותנת את האפשרות לשנות את הגדלים של כל אחד מארבעת החלקים וישנן הרבה מאד אפשרויות ורמות שונות של כנפיים כך שיש מרחב גדול מאד של למידה והתקדמות לרמות גבוהות של גלישה, ומשם ניתן להתפתח לסוגי גלישה אחרים כמו ווינ פויל, קייט פויל, גלישת רוח פויל, גלישה פויל בגרירה ועוד. (WING FOIL, KITE FOIL, WINDSURF FOIL, WAKE FOILING, TOW FOILING) הציוד של ארמסטרונג פוילס הוא ברמה הכי גבוהה שקיימת לכן אחרי שאתם קונים את ערכת הפויל הראשונה, בשלבים הבאים כאשר אתם משתפרים כל מה שנותר הוא לקנות או להחליף את הכנפיים הקדמית והאחורית, התורן וגוף המטוס ישאר ולכן הנחת העבודה שלא מתחילים עם ציוד קצה היא מוטעה, אני בהחלט ממליץ להתחיל עם הציוד קצה שהוא ארמסטרונג פויל ולהתקדם רק איתו. תהליך לימוד גלישת פויל בגרירה דומה לגלישת וויקבורד עם סירה למרות שבשלב הלימוד של גלישת פויל, מתחילים על הבטן עוברים לברכיים ומשם לעמידה (בווינג פויל זו השיטה להתחיל לגלוש, לא רק בתהליך הגלישה), משם ישנם שלבי למידה שונים שאנחנו מעבירים תוך .כדי השיעור. אל תפספסו את העתיד של הגלישה, הספורט הימי האופטמטיבי, הרגשת חופש ושלמות ללמוד לגלוש על פויל דורש ממכם ריכוז ושיווי משקל אבל ברגע שתפסתם את הרעיון סבירות נמוכה מאד שאי פעם תרצו לנדוד לספורט אחר, ההרגשה בגלישה היא של סיפוק, ובגלישת פויל ההרגשה מוכפלת, אין דראג\חיכוך עם המים, הפויל מנצל אנרגיות של גלים קטנים מאד ורוחות קלות מאד בשביל ליצור הרבה מאד כוח ולתת לגולש זמן גלישה ארוך בצורה שלא ניתן להשוות לגלישה קונבנציונלית, אתם כבר אינכם מוגבלים באורך גל או ברוחות חזקות.

קורס גלישת פויל

גלישת פויל עם סירת מנוע

https://foil.co.il/learn-to-foil/

מה קורה כשמגיעים לשיעור\קורס גלישת פויל עם סירת מנוע? קודם כל מקבלים הסבר על הציוד, מה הציוד הנכון, מדוע להתחיל עם הציוד הספציפי שאנו מציעים ושאלות ותשובות. הכי חשוב להתחיל עם הציוד הנכון, שימוש בציוד לא מתאים יכול להוביל את הלומדים לנקודה של לייאוש מאד מהיר אם לא יבחר ציוד גלישת הפויל הנכון. ציוד הפויל משפיע בצורה הכי ישירה על היכולות של הלומד, ציוד גדול מידי גם יכול להיות קשה לשימוש, לכן ההנחה הרווחת שהציוד הכי גדול הוא הציוד פויל הנכון, היא מוטעית, צריך את הציוד הכי נכון. איך יודעים מה הציוד הנכון ביותר לאותו גולש\ת פויל, זה כבר תלוי בנסיון של המורה. השלב הבא הוא כבר שילוב פעולה בין התלמיד\ה למורה, התלמיד\ה צריכים להראות הרבה רצון לא לוותר כאשר נופלים ולהמשיך לצאת להמים חזרה לגלשן הפויל לשכב ולהיות מוכנים לסיבוב נוסף כאשר הסירה מתחילה לשוט באיטיות, ליפול למים מהגלשן פויל וחוזר ונשנה. המורה צריך להפגין סבלנות, לתת את הטיפים הנכונים, לדעת לעודד ולדחוף את התלמידים לא לוותר. לשיעור גלשית פויל עם סירת מנוע צריך להגיע עם מוטיבציה גבוהה, כמו לריצת ספרינט של 100מ׳ 45 דק׳ או יותר תלוי בתלמידים.

ההיתרונות של שיעור גלישת פויל עם סירת מנוע

ההיתרונות הברורים של שיעור גלשית פויל עם סירת מנוע הם ברורים ומיידים:

  • למידה עם מורה אחד על אחד בתנאים שאתה מכתיב ולא הוכתבו לך, ואני אסביר – כשאתם קונים ציוד והולכים לים בפעם בראשונה וגם בפעם השנייה והשלישית ועוד, הים והרוח מכתיבים לכם את התנאים, תנאים שלוקח הרבה זמן להתרגל אליהם וללמוד אותם, לפעמים זה יכול לקחת שנים. ברגע שאתם מגיעים לשיעור של גלישת פויל המורה יקח את הסירה למקום בים או באגם שמתאים לתנאים של גולש פויל מתחיל, ללא גלים גדולים או בכלל, עם עומק במים.
  • המורה בעזרת סירת המנוע מספק לכם מהירות ויכולת לעלות על גלשן הפויל בצורה מיידית, בין אם נפלתם מיד או לא, הנקודה הזאת שאולי תיקח לכם פעמים רבות או אולי חודשים להגיע אלייה בצורה עצמאית, בשיעור\קורס גלישת פויל עם סירת מנוע, תקרה כמעט מיד, אני אגזים ואגיד שאין דרך טובה יותר ללמוד לגלוש על פויל.

נכתב על ידי: צוות פויל ישראל Foil Israel 12/1/2020 Foil.co.il

Back to Blog
error: Content is protected !!