Back to Blog
Comments: 0

בחירת הציוד המתאים לגלישת ווינג פויל

הדרך הנכונה לבחור את הציוד הווינג פויל המתאים בשבילך

איך להיכנס לתחום הווינג פויל

רוצים להיכנס לתוך תחום ה – Wing Foil ווינג פויל ולא יודעים איך?

אל תחשבו שאתם מיוחדים, כל אחד שאתם היום רואים גולש ווינג פויל, בים או באגם עמד בפני אותה דילמה כשהוא או היא התחיל, לכן אתם לא מיוחדים.

להתחיל לגלוש על פויל לא משנה באיזו קטגוריה, בין אם זה ווינג פויל, פרון פויל או פויל גלים, פויל במורד הרוח, קייט סרף פויל וכו׳ זה קשה, אבל זה קשה כמו כל דבר אחר שמתחילים מאפס בחיים, פשוט כנראה אתם טיפה יותר מבוגרים, בגלל שהציוד של גלישת ווינג פויל או קטגוריות אחרות הוא לא זול, וסביר להניח שאתם במקום בחיים שאתם יכולים להרשות לעצמכם להשקיע את הכסף בשביל להיכנס לתוך התחום המרגש הזה.

צלילה עמוקה יותר לסט הפויל של ארמסטרונג פויל

אז בואו נצלול יותר לעומק, כמו שאמרנו הציוד הוא לא זול, אבל הוא לא זול בגלל שהוא ברמה גבוהה, עם הרבה טכנולוגיה ומחקר מאחוריו, לרוב עשוי מקרבון, וחומרים יקרים אחרים, דורש שנים של פיתוח וניסוי, ולבסוף צריך להביא אתכם לחוויה של למידה בצורה הקלה ביותר, ואחר כך עם היכולת להמשיך אם רוב אותו הציוד שקניתם בפעם הראשונה גם כאשר אתם ברמה גבוהה יותר ומתקדמים. מה הכוונה עם רוב הציוד, Armstrong Foils – סט פויל מורכב מארבעה חלקים, אם אנחנו לוקחים בחשבון שלפחות שלוש מתוך אותם ארבעה חלקים ניתן להשאיר ולהשתמש גם בהמשך, החלק המרכזי שישפיע על הגלישת ווינג פויל שלכם, היא הכנף הקידמית, אותה תצטרכו להחליף אם תרצו לגלוש מהר יותר, ברוחות יותר חזקות, או בסגנונות שונים, לדוגמא על גלים.

לכן אל תשברו יותר מידי את הראש בכדי לנסות לחסוך כסף, תצטרכו להחליף ציוד בהמשך אבל לא את כל הציוד, ולא רק אתם המקצוענים מחליפים כל הזמן, אבל שוב לא את כל הציוד שלהם, אצל ארמסטרונג מדובר בעירק על הכנף הקדמית, ואולי גם האחורית.

תתחילו עם כנף גדולה דוגמת – CF2050, תתחילו יציב וקל, בצורה צורה שאפשר להתרומם ולגוש על הפויל בקלות, לא במהירות אלה ביציבות, התחלה נוחה וקלה חשובה בשביל לעבור לשלב הבא ולא להיכנס למצב של יאוש, של חוסר הצלחה.

איזה גלשן ווינג פויל של ארמסטרונג לקנות

שאלת הגלשן היא שאלה קשה אבל גם קלה אם תעשו את השיקול הנכון. ככלל אצבע תקנו גלשן שהוא ב-10 ליטרים גדול ממשקל הגוף שלכם, לכן אם משקל הגוף שלכם לצורך הדוגמה הוא 80 ק״ג, אזי אתם צריכים לקנות גלשן שהוא לפחות 90 ליטר. אבל אם אתם מתחילים חובה להתחיל עם גלשן ווינג פויל גדול ויציב, גם פה יש חשיבות ליאוש שלכם, עדיף להתחיל עם גלשן גדול ויציב שייתן לכם כניסה קלה לתוך התחום, מאשר לנסות לחסוך ולקנות גלשן קטן יותר שתחשבו שתוכלו להשתמש בו בעתיד, ולהתייאש בנסיונות במשך שנים עד שמצליחים לעלות על הפויל ולגלוש בצורה יציבה. לכן גלשני הפויל מעל 100 ליטרים הכי טובים להתחלה, אם בעתיד תחליטו שאתם במקום מספיק טוב בשביל להתקדם לגלשן יותר קטן תעבדו לפי הנוסחה שכתבתי בתחילת הפיסקה הזאת, אבל כרגע תתחילו עם גלשן גדול, יש לזה חשיבות מאוד גדולה. שוב זה לא המקום לחסוך בו, ניסיון לחסוך יוביל לעוגמת נפש מאוד גדולה כאשר תכנסו בפעם הראשונה ותבינו שעשיתם טעות ענקית.

איזה ווינג של ארמסטרונג לבחור

הווינג של ארמסטרונג עבר הרבה פיתוח וכהוא ברמה הגבוהה ביותר בעולם, בניגוד לפויל שתמיד היה ברמה הגבוהה ביותר, ה-Wing מהסידרה הראשונה של ארמסטרונג היה ברמה מאוד גבוהה מחומרים הטובים ביותר אבל דרש שיפור במבנה, היום הווינג XPS A-Wing של ארמסטרונג הוא ברמה הגבוהה ביותר בעולם, חזק, מהיר, יעיל, נוח לשימוש ומקצועי ביותר.

גם פה לא תוכלו להשתמש בווינג אחד, מחזיקים ווינגים שונים לרוחות שונות, אם ברוח של 8 קשר עד 15 קשר צריך\ה בחור\ה במשקל של 80 ק״ג ווינג של 7 מ׳ בשביל לנצל בצורה מקסימלית את הרוח, אז ברוח במהירות של 15 קשר ועד 25 קשר יש צורך בווינג בגודל של 4 מ׳. ברוחות חזקות מאלו אני לא מציע למתחילים לצאת לגלוש, רק כאשר מתקדמים ואז נדרשת ווינג אפילו קטנה יותר ( וגם פויל קדמית קטנה יותר).

לסיכום

אם אתם מחליטים להיכנס לתחום הווינג פויל, קודם כל עשיתם החלטה נכונה, זו פעילות ספורטיבית כיפית, במים, בגלל הפויל היא עם מעט מאוד זעזועים, עיקר הזעזועים הם בנפילות בשלב הלמידה.

תכנסו לתחום שיש לכם כסף להשקיע, תשקיעו בציוד הטוב ביותר, הנכון ביותר בשבילכם, ותישארו איתו, אין צורך למכור את כל הסט כל שנה, תעשו החלטות נכונות בשלב הראשוני, וזה יקל על תהליך למידה שלכם, וייתן לכם מה שבאמת חיפשתם כשנכנסתם לתחום של הווינג פויל וזה להנות!

בהצלחה.

Back to Blog
error: Content is protected !!